BazookaGoal – przywiana przez norweski wiatr

BazookaGoal – przywiana przez norweski wiatr

Piłka nożna to dyscyplina, której początki sięgają XIX wieku, a grę o zbliżonych zasadach znały już pierwsze cywilizacje. Mimo bogatej historii i tradycji jest to sport, który wciąż się zmienia i ewoluuje dosłownie na naszych oczach. Doskonałym przykładem tego procesu są bramki BazookaGoal, które zdobył uznanie najlepszych akademii piłkarskich na całym świecie.

Historia bramki BazookaGoal jest stosunkowa krótka, bo jej początek sięga raptem 2009 roku. To wtedy, podczas meczu z przyjaciółmi w Oslo, Anders Wennesland zauważył, że potrzebują bramki wytrzymałej na podmuchy silnego, norweskiego wiatru. Szukając produktu odpowiadającego swoim potrzebom, zgłosił się do biura projektowego Permafrost Design, znanego z innowacyjnych pomysłów. Wizja polegała na opracowaniu pierwszej na świecie, mini-bramki typu pop-up o solidnej konstrukcji i możliwości zabrania jej ze sobą w dowolne miejsce. Rok później powstał prototyp BazookaGoal, z unikatową, teleskopową konstrukcją. Zespół projektowy zadbał o to, by bramka była nie tylko funkcjonalna, ale charakteryzowała się również stylowymi detalami i nowoczesnym wzornictwem.

 

Kolejne lata to szereg nagród i wyróżnień. W 2011 bramka BazookaGoal została oficjalnie zaprezentowana podczas największych targów sportowych w Europie ISPO 2011 oraz wybrana na finalistę prestiżowej nagrody „Brand New Innovation”. W kolejnym roku produkt Andersa Wennesland wygrał podczas gali Red Dot 2012, a sam twórca zyskał przydomek Mr. Bazooka. Jednak najważniejsze stało się uznanie w świecie piłkarskim.

 

Naszą misją jest dalsze ulepszanie wysoce innowacyjnych produktów do rozwoju młodzieżowej piłki nożnej
i motywowanie jak największej liczby osób do gry.

– Anders Wennesland, Twórca BazookaGoal

 

Źródeł popularności BazookaGoal jest kilka. Po pierwsze jest prosta w użytkowaniu, wystarczy chwila by bramka była gotowa do gry, a całość waży jedynie 4,5 kg. Nie trzeba jej mocować do podłoża i nie zawiera żadnych ,,luźnych” elementów. Po drugie jest bezpieczna i stabilna. Dzięki opatentowanemu systemowi BazookaGoal składa się pod wpływem działającej na nią siły, by następnie samoistnie wrócić do pierwotnej pozycji. W przypadku zderzenia się młodego zawodnika z bramką ryzyko urazu jest zminimalizowane do zera. Ten sam system sprężyn zapewnia stabilne ustawienie BazookaGoal nawet podczas najmocniejszych strzałów.

Dzięki swoim atutom bramka jest wykorzystywana w najlepszych akademiach piłkarskich na świecie, wśród jej użytkowników znajdują się m.in. Ajax, Liverpool, Chelsea, Manchester City, Arsenal, Everton czy Olympiacos.  BazookaGoal jest rekomendowana przez Katalońską Federację Piłki Nożnej, natomiast w Norwegii jest oficjalną bramką rozgrywek w najmłodszych kategoriach wiekowych.

 

BazookaGoals są dla nas bardzo przydatne i odgrywają dużą rolę
w ramach naszego programu szkoleniowego.

– Richard Donnelly, Manchester United

 

Obecnie bramki dostępne są w ponad 40 krajach na całym świecie, również dla indywidualnych użytkowników. Dzięki nadrukowi na siatce każdy może stworzyć BazookaGoal dedykowaną swojej drużynie.

Dodaj komentarz

Close Menu